5 Μαΐου, 2024
Bethoop.gr || Το στοίχημα στα καλύτερα του||

Σε χαμηλό ρυθμό η πρόκριση

Σπουδαίο ματς στο «Ντραγκάο» όπου Πορτογαλία και Βόρεια Μακεδονία διεκδικούν την πρόκριση στα τελικά του Μουντιάλ του Κατάρ.

Δεν έχω μεγάλη… αγάπη για τις αναμετρήσεις των εθνικών ομάδων καθώς στις περισσότερες των περιπτώσεων δεν υπάρχει ρυθμός και η τύχη παίζει μεγάλο ρόλο.

Στην τελευταία πρόταση, υπήρξε δικαίωση καθώς εκεί υπήρξε αξία σε σημείο. Το goal/goal της αναμέτρησης της Ολλανδίας με τη Δανία επιβεβαιώθηκε από το πρώτο 20λεπτο και είχαμε πολύ… χαλαρό ταμείο.

Από το σημερινό πρόγραμμα θα με απασχολήσει ο τελικός εισόδου στο Μουντιάλ που θα κρίνει και την πρόκριση ανάμεσα σε Πορτογαλία και Βόρεια Μακεδονία.

21:45 Πορτογαλία – Βόρεια Μακεδονία

Μεγάλο… ευχαριστώ θα πρέπει να πει η Πορτογαλία στη Βόρεια Μακεδονία που θα τη βρει απέναντί της.

Οι Ιβηρες είχαν… υπολογίσει πως θα βρουν απέναντί τους την Ιταλία για μία θέση στα τελικά του Μουντιάλ και την πρόκριση.

Παρόλα αυτά, το μεγάλο αουτσάιντερ έκανε την απίθανη έκπληξη επικρατώντας 1-0 των Ιταλών και πήρε έτσι το εισιτήριο για τον τελικό.

Η Πορτογαλία από την πλευρά της, δυσκολεύτηκε περισσότερο από όσο δείχνει το τελικό 3-1 απέναντι στους Τούρκους.

Στο πρώτο μέρος έκανε εξαιρετικό παιχνίδι και βρέθηκε μπροστά με 2-0. Παρόλα αυτά στο 65’ δέχτηκε τη μείωση του σκορ και η Τουρκία είχε χαμένο πέναλτι, για να βρει το τρίτο τέρμα στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Σαφώς και απόψε θέλει να καθαρίσει με πιο άνετο τρόπο. Δε θα μπορούσε να… παραγγείλει καλύτερο σενάριο με το ματς εντός έδρας απέναντι σε έναν αδύναμο αντίπαλο.

Είναι δεδομένο πως οι φιλοξενούμενοι θα παραταχθούν με αμυντικές διαθέσεις όπως έκαναν και απέναντι στην Ιταλία.

Δεν μπορούν να κυνηγήσουν με διαφορετικό τρόπο την πρόκριση. Οι γηπεδούχοι μπορεί να είναι το απόλυτο φαβορί, ωστόσο το άγχος θα είναι με το μέρος τους.

Δεν περιμένω ανοιχτό ματς αλλά αρκετά κλειστό με την πρόκριση να κρίνεται στις λεπτομέρειες. Σε καθαρές τιμές αουτσάιντερ το under με το οποίο και θα πάρω το ρίσκο.