29 Απριλίου, 2024

Πολωνία-Σουηδία με έπαθλο μια θέση στο Μουντιάλ

Νοκ άουτ τελικός των πλέι οφ για την πρόκριση στην τελική φάση του Μουντιάλ.

Στο Χορζόφ η Πολωνία υποδέχεται την Σουηδία σε ένα παιχνίδι που θα κρίνει μία θέση στο Μουντιάλ.

Βρίσκονται απίθανοι τρόποι για να χάνουμε τελευταία… τα Σκόπια σκόραραν στο Παλέρμο αλλά όχι και η Ιταλία και έτσι δεν επιβεβαιώθηκαν GG και 2-3

Πολωνία-Σουηδία

✍️Η Πολωνία στάθηκε τυχερή, αφού η Ρωσία αποκλείστηκε από την τελική φάση και πέρασε άνευ αγώνα στον τελικό. Έδωσε φιλικό με την Σκωτία στην Γλασκόβη την Πέμπτη, δεν έπιασε ιδιαίτερα καλή απόδοση, αλλά με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Πιόντεκ πήρε την ισοπαλία(1-1). Μίλικ και Πιόντεκ τραυματίστηκαν, ο πρώτος θα λείψει σίγουρα, ο άλλος θα κριθεί την τελευταία στιγμή.

✍️Μεγάλη νίκη με 1-0 στην παράταση για τους Σουηδούς, πέρασαν το εμπόδιο των Τσέχων και θα δώσουν το παρών στον τελικό. Εκτός με τραυματισμό ο αμυντικός της Μάλμε, Μάρτιν Ολσον, αλλά επιστρέφει ο Ζλάταν. Λογικά δεν θα ξεκινήσει βασικός.

?Στις λεπτομέρεις θα κριθεί, σε καλύτερο φεγγάρι γενικά οι Σουηδοί, αλλά παίζουν εκτός έδρας και αυτό αναμένεται να παίξει τον ρόλο του. Και οι δυο ομάδες το θέλουν και δεν αποκλείεται να λύσουν τις διαφορές τους μετά τα 90 λεπτά. Έχει ένα προβάδισμα η Σουηδία, αλλά με την έδρα πάμε σε ένα καθαρό 50-50. Πιθανό το Χ, όπως και το Χ ημίχρονο