26 Απριλίου, 2024

Σημείο διπλασιασμού με Κλαμπ Μπριζ και Ζούλτε

Δεν έχει πείσει ακόμα με την παρουσία της η Κλαμπ Μπριζ και η Ζούλτε μπορεί να το εκμεταλλευτεί με σημείο στο 2.00. Ανάλυση από τον Παναγιώτη Τζαμπαζλή.

Για λίγα λεπτά δεν είχα απόλυτο επιτυχιών στην χθεσινή πρόταση. Η αναμέτρηση του Ολυμπιακού με την Σλόβαν επιβεβαίωσε το εξαιρετικό 2.05 με το goal/goal. Παρόλα αυτά, στο παιχνίδι της Λίλεστρομ με την Αντβερπ μπήκε και τέταρτο γκολ και χάσαμε την επιλογή των 2-3 τερμάτων.

Από το σημερινό πρόγραμμα κρατάω μία αναμέτρηση και αυτή είναι από το πρωτάθλημα του Βελγίου. Εκεί η Κλαμπ Μπριζ θα αντιμετωπίσει την Ζούλτε Βάρεγκεμ.

21:45 Κλαμπ Μπριζ – Ζούλτε Βαρεγκεμ

Το κοινό χαρακτηριστικό που έχει δείξει έως τώρα η Κλαμπ Μπριζ στις αναμετρήσεις της, είναι η κακή αμυντική της λειτουργία.

Μπορεί στην πρεμιέρα αυτό να μην της στοίχισε, καθώς επικράτησε 3-2 της Γκενκ, αλλά στη 2η αγωνιστική, γνώρισε την ήττα από την Εουπεν.

Μπήκε νωθρά στο ματς και πριν περάσει το πρώτο λεπτό, έμεινε πίσω στο σκορ. Αντέδρασε άμεσα καθώς ισοφάρισε στο 7’, αλλά στο 19’ έγινε το εις βάρος της 2-1. Αυτό ήταν και το τελικό αποτέλεσμα, καθώς δεν έβγαλε αντίδραση στο υπόλοιπο του αγώνα.

Η αναμέτρηση με την Ζούλτε, της δίνει το δικαίωμα να πάρει τη νίκη που θα την κρατήσει κοντά στις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας.

Οι φιλοξενούμενοι από την πλευρά τους στα δύο πρώτα ματς έχουν δείξει καλή εικόνα. Στην πρεμιέρα πήραν τη νίκη με 2-0 επί της Σεράινγκ εντός έδρας.

Από εκεί και πέρα, αντιμετώπισαν στην έδρα της Αντβερπ. Σε ένα ισορροπημένο ματς, λύγισαν στα τελευταία λεπτά όταν και έγινε το εις βάρος τους 1-0 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Εκτίμηση:

Αρκετά προβλήματα έχει δείξει η Κλαμπ Μπριζ στην άμυνά της. Η εστία της έχει παραβιαστεί με αρκετούς τρόπους και η Ζούλτε, μπορεί να βρει το γκολ που θα φέρει το ματς στο goal/goal και over.