28 Απριλίου, 2024
Bethoop.gr || Το στοίχημα στα καλύτερα του||

Σκοράρει στα πρώτα ημίχρονα η Βερόνα

Με δυο παιχνίδια ολοκληρώνεται η 21η αγωνιστική στο Καμπιονάτο.

Καλημέρα σε όλους και καλή βδομάδα! Must win το παιχνίδι για την Βερόνα, η οποία φιλοξενεί την ντεφορμέ Σαλερνιτάνα. Η Ίντερ ψάχνει νίκη κόντρα στην κακή και …υποβιβασμένη Σαμπντόρια.

0/2 έγραψε η χθεσινή στήλη, στο 0-1 έμεινε το Μπολόνια-Μόντσα, ενώ η Κρεμονέζε αν και έφτιαξε αρκετές ευκαιρίες, δεν κατάφερε να σκοράρει στο Μαραντόνα, χάνοντας με 3-0 από την Νάπολι.

Δείτε εδώ αναλυτικά τις επιλογές μου από το ξεκίνημα της σεζόν

(19:00) Βερόνα – Σαλερνιτάνα

Αναγεννημένη η Βερόνα από τότε που ήρθε ο Μάρκο Τζαφαρόνι, αλλά και μετά τις αρκετές μεταγραφικές κινήσεις που έγιναν. Θα παλέψει για την παραμονή, είναι και η ομάδα ομάδα από τις τρεις κάτω από την ζώνη, που ελπίζει βάσιμα. Τρίτο παιχνίδι αήττητη και δεύτερη σερί ισοπαλία με 1-1, αυτή τη φορά κόντρα στην Λάτσιο. Εκτός οι βασικοί Βελόζο, Ανρί, Τζούριτς.

Ήττα με κάτω τα χέρια για την Σαλερνιτάνα, δεν μπόρεσε να κοιτάξει στα μάτια την Γιουβέντους και μάταια ηττήθηκε με 3-0. Θα μπορούσε να χάσει και με μεγαλύτερο σκορ. Δεν είναι καλά πάντως, μία νίκη έχει στα τελευταία εννιά, αυτή μέσα στην Λέτσε με 1-2. Αν συνεχίσει έτσι τα πράγματα θα γίνουν δύσκολα. Αρκετά τα προβλήματα στην άμυνα, εκτός οι βασικοί Ματζόκι και Φάτσιο, ενώ αμφίβολος δίνεται και ο έτερος στόπερ Γκιόμπερ.

Εκτίμηση:

Ναι είναι must win για την Βερόνα, αλλά 1.80 ο άσος; Από που και ως που; Η Σαλερνιτάνα μόνο αδιάφορη δεν είναι, καθώς μπορεί να είναι στο +7, αλλά ακόμα υπάρχει σχεδόν μισός γύρος. Οι γηπεδούχοι έχουν τρομερό ρεκόρ(14 από τα 19 γκολ) στο σκοράρισμα στο πρώτο ημίχρονο και λέω να ρισκάρω με αυτό το ενδεχόμενο. Στο 1.85 να βρει η Βερόνα ένα γκολ στο πρώτο ημίχρονο.

(21:45) Σαμπντόρια – Ίντερ

Δεν μπορούν τα παλικάρια… Είχαν τεράστια ευκαιρία να πάρουν μία νίκη, προηγήθηκαν δυο φορές κόντρα στην νεοφώτιστη Μόντσα, αλλά πάλι δεν τα κατάφεραν(2-2). Εντός έδρας μετράει επτά συνεχόμενες ήττες και λογικά απόψε θα τις κάνει οκτώ. Τιμωρημένος ο βασικός χαφ Λερίς, εκτός οι Πουσέτο και Κουαλιαρέλα, ο οποίος ακόμα έχει σκοράρει φέτος, με 15 συμμέτοχές.

Τρίτη σερί νίκη για την Ίντερ, δεύτερη σε ντέρμπι, αφού μετά την Αταλάντα(1-0) κέρδισε με το ίδιο σκορ και την Μίλαν. Την αδικεί το σκορ θα μπορούσε εύκολα να πετύχει και δεύτερο και τρίτο γκολ. Ρόμα και Λάτσιο έχασαν βαθμούς, οπότε με νίκη σήμερα βάζει τις βάσεις για την 4άδα αλλά για την 2η θέση. Εκτός μόνο ο  Κορέα, με Λουκάκου και Λαουτάρο Μαρτίνες λογικά στην κορυφή της επίθεσης.

Εκτίμηση:

Δύσκολα να αυτοκτονήσει η Ίντερ, είναι σε καλή κατάσταση, πέτυχε δυο σημαντικές νίκες στα ντέρμπι και η Σαμπντόρια είναι τραγική και μετράει εντός επτά σερί ήττες. Βγάζει αρκετές επιλογές το παιχνίδι, διπλό Over 1.5(1.72), να σκοράρει η Ίντερ και στα δυο ημίχρονα.