Bethoop.gr || Το στοίχημα στα καλύτερα του||

Γκολ δείχνει η παράδοση στο Λάτσιο-Ίντερ

Με ντέρμπι ξεκινάει η 3η αγωνιστική στο Καμπιονάτο με την Λάτσιο να υποδέχεται την Ίντερ.

Καλημέρα σε όλους! Με δυο αναμετρήσεις αρχίζει η 3η αγωνιστική στην Ιταλία. Μόντσα-Ουντινέζε και Λάτσιο-Ίντερ

Με μικρό κέρδος έκλεισε η χθεσινή μέρα αν και θα μπορούσε εύκολα να γίνει και το απόλυτο, με την Ντνίπρο να κάνει 20 τελικές και να χάνει τα άχαστα…

Διαβάστε εδώ το αφιέρωμα για την Ιταλία

(19:30) Μόντσα-Ουντινέζε

Δεύτερη ήττα(4-0) για την Μόντσα, φυσιολογική αυτή, αφού η Νάπολι έδειξε πολύ ανώτερη. Προσπάθησε να αμυνθεί, τα κατάφερε καλά για 30 λεπτά, αλλά μετά κατέρρευσε και δέχτηκε τέσσερα γκολ. Ψάχνει τους πρώτους βαθμούς της και έχει την ευκαιρία να τους πάρει εδώ. Αν δεν το κάνει, ίσως ο Τζιοβάνι Στρόπα αποτελέσει από νωρίς παρελθόν. Μετράει αρκετές σημαντικές απουσίες σήμερα, αφού ειναι εκτός οι Ρανόκια, Πάμπλο Μάρι, Ντ’ Αλεσάντρο και ο Μότα.

Στο 0-0 κόντρα στην Σαλερνιτάνα έμεινε η Ουντινέζε σε ένα παιχνίδι που έμεινε με 10 παίκτες από το ημίχρονο με τον Πέρες να αποβάλλεται με απευθείας κόκκινη.

Εκτίμηση:

Αρχικά οι μπουκ έδιναν οριακό φαβορί την Ουντινέζε, με την απόδοση να υποχωρεί αρκετά. Είχα σκοπό να στηρίξω την Μόντσα με 1Χ και over 1.5(2.10), αλλά προέκυψαν πολλές απουσίες και το κλίμα για τον Στρόπα δεν είναι καλό. Το αφήνω

(21:45) Λάτσιο-Ίντερ

Η Λάτσιο δεν έπιασε καλή απόδοση με την Τορίνο και δίκαια έμεινε στο 0-0. Οι γηπεδούχοι πάντως ήταν πιο επικίνδυνοι και είχαν τις σημαντικότερες ευκαιρίες για γκολ.

Καλή εμφάνιση για την Ίντερ, εκρηκτικό πρώτο ημίχρονο στο οποίο είχε 15 τελικές. Στο 3-0 σταμάτησε με το σκορ να μπορούσε να πάρει πολύ μεγαλύτερες διαστάσεις. Τα γκολ πέτυχαν οι Λαουτάρο Μαρτίνες(35′), Τσαλχάνογλου(52′) και Χοακίν Κορέα(82′). Ο Μιχιταριάν είναι η μοναδική απουσία για σήμερα.