25 Απριλίου, 2024
Bethoop.gr || Το στοίχημα στα καλύτερα του||

Οντένσε – Μίντιλαντ: Σημείο στο 1.90 από τις άμυνες

Τραγική η αμυντική λειτουργία των Οντένσε και Μίντιλαντ και έτσι η επιλογή μας δίνει σημείο στο 1.90 με combo τερμάτων. Ανάλυση από τον Παναγιώτη Τζαμπαζλή.

Για ένα ημίχρονο αντιμετώπισε προβλήματα η Κουόπιο στην έδρα της Μιλσάμι. Στην επανάληψη σκόραρε τρεις φορές και επικράτησε 4-1 για να μας δώσει τη σωστή επιλογή στο διπλό στο εξαιρετικό 1.80.

Από το σημερινό πρόγραμμα υπάρχουν λίγες αναμετρήσεις. Αυτή που ξεχώρισα είναι η μάχη του πρωταθλήματος Δανίας, καθώς η Οντένσε αντιμετωπίζει τη Μίντιλαντ για την 3η αγωνιστική.

20:00 Οντένσε – Μίντιλαντ

Σε πρώιμο στάδιο είναι το πρωτάθλημα της Δανίας και σήμερα θα ξεκινήσει η 3η αγωνιστική του. Η Οντένσε θα αντιμετωπίσει τη Μίντιλαντ με τις δύο ομάδες να έχουν δείξει ήδη πολλά προβλήματα.

Οι γηπεδούχοι από τη μία μεριά, στα δύο πρώτα παιχνίδια τους, απέδειξαν πως αμυντικά είναι ευάλωτοι και μπορούν να δεχτούν γκολ με πολύ άνετο τρόπο.

Στην πρεμιέρα έχασαν με 2-0 από τη Νόρτζελαντ εντός έδρας, καθώς για τη δεύτερη αγωνιστική… αυτοκτόνησαν. Πήραν προβάδισμα δύο τερμάτων απέναντι στη Ράντερς, αλλά στο τελευταίο 20λεπτο δέχτηκαν δύο γκολ και έμειναν στο 2-2 στην έδρα της Ράντερς.

Πάνε στο ματς με τη Μίντιλαντ με την πλάτη στον τοίχο, καθώς θέλουν το πρώτο τρίποντο που θα τους δώσει ψυχολογικό αέρα για τη συνέχεια της σεζόν.

Από την πλευρά της η Μίντιλαντ, περνάει δύσκολες στιγμές. Πήρε την πρόκριση μεσοβδόμαδα στη διαδικασία των πέναλτι στην Κύπρο επί της ΑΕΚ Λάρνακας.

Παρόλα αυτά, χθες ήρθε η απόλυση του προπονητή της και θα πάει με υπηρεσιακό στην 3η αγωνιστική. Μέχρι στιγμής στο πρωτάθλημα έχει προκαλέσει απογοήτευση.

Στην πρεμιέρα έμεινε στο 1-1 στην έδρα της επί της Ράντερς, ενώ στη συνέχεια γνώρισε τη βαριά ήττα με 3-1 από την Σίλκεμποργκ.

Εκτίμηση:

Κοινός παρονομαστής και των δύο ομάδων έως τώρα, είναι η άνεση με την οποία δέχονται γκολ. Στη μεταξύ τους αναμέτρηση αμφότερες θα έχουν την ευκαιρία να σκοράρουν και έτσι θα επιλέξω το combo του goal/goal με το over στο 1.90.