19 Απριλίου, 2024

Σαν τον πρώτο γύρο Σασουόλο και Ουντινέζε

Με τρεις αναμετρήσεις συνεχίζεται η 36η αγωνιστική στο Καμπιονάτο.

Η Σασουόλο υποδέχεται την Ουντινέζε στο Ρέτζιο Εμίλια σε μία αδιάφορη βαθμολογικά αναμέτρηση που περιμένουμε να έχει γκολ και θέαμα, σπάζοντας την παράδοση με τα under.

To over 1.5 ημίχρονο επιβεβαιώθηκε εύκολα στο Μεάτσα, καθώς στο πρώτο ημίχρονο είδαμε τέσσερα γκολ. Το βράδυ η Τζένοα έκανε την ανατροπή κόντρα στην Γιουβέντους και πήρε την νίκη

Τορίνο-Νάπολι

?Αν και βαθμολογικά αδιάφορη, έξι ματς αήττητη η Τορίνο και έρχεται από το διπλό στην έδρα της Έμπολι(1-3). Δείχνει σε καλή κατάσταση και ψάχνει το καλύτερο δυνατό πλασάρισμα. Η Νάπολι έδωσε απαντήσεις στο ματς με την Σασουόλο(6-1), αν και πλέον είναι αργά. Στο -7 από την Μίλαν, στο -5 από Ίντερ, με στόχο να τερματίσει τουλάχιστον στην 3η θέση, αφού στην τετράδα έχει κλειδώσει την συμμετοχή της. Από τέσσερα σερί GG έρχονται οι γηπεδούχοι, επτά σερί για τους φιλοξενούμενους με έξι over. Με τα γκολ θα πάω, GG και over η επιλογή

Σασουόλο-Ουντινέζε

?Τρίτη σερί ήττα και μάλιστα βαριά από την Νάπολι(6-1). Δεν βρέθηκε σε καλή μέρα, η άμυνα της έκανε το ένα λάθος μετά το άλλο και η επίθεση δεν λειτουργούσε ως συνήθως. Καλύτερα δείχνει η Ουντινέζε, και αυτή όμως έρχεται από ήττα με την Ίντερ(2-1). 3-2 κέρδισε στον πρώτο γύρο, δεν έχουν λόγο να παίξουν κλειστά. Μοναδικό αρνητικό η παράδοση στα μεταξύ τους, στο συγκεκριμένο γήπεδο. Επτά σερί under και πέντε διαδοχικά «0-1 γκολ».