24 Απριλίου, 2024

Προτεραιότητα η άμυνα για Τζουργκάρντεν και Μάλμε

Κόντρα στο… θέαμα πηγαίνουμε σήμερα με τις Τζουργκάρντεν και Μάλμε να παλεύουν με την έκβαση να κρίνεται στις λεπτομέρειες για την πρώτη κατηγορία της Σουηδίας.

Αμεση ήταν η απάντηση της στήλης στο κακό Σάββατο. Η πρόταση της Κυριακής ήταν απόλυτα επιτυχημένη. Από την μία η Κλαμπ Μπριζ έκανε το καθήκον της επικρατώντας 3-1 της Αντβερπ επιβεβαιώνοντας το εξαιρετικό 1,75 με ανατροπή. Από εκεί και πέρα, η αναμέτρηση της Ααλμποργκ με την Μπρόντμπι είχε γκολ και από τις δύο ομάδες μαζί με το over για να πάρουμε τον διπλασιασμό στο combo αυτό.

Το σημερινό πρόγραμμα σίγουρα έχει λιγότερες επιλογές και θα με απασχολήσει η αναμέτρηση της πρώτης κατηγορίας της Σουηδίας όπου η Τζουργκάρντεν αντιμετωπίζει την Μάλμε.

20:10 Τζουργκάρντεν – Μάλμε

Με αρκετά νωθρό τρόπο έχουν ξεκινήσει τη σεζόν τόσο η Τζουργκάρντεν όσο και η Μάλμε που δυσκολεύονται να βρουν ρυθμό.

Οι γηπεδούχοι διατηρούνται στη μέση της βαθμολογίας έχοντας 12 πόντους στα οκτώ πρώτα παιχνίδια τους. Στα τρία τελευταία παιχνίδια τους είναι αήττητοι με μία νίκη και δύο ισοπαλίες.

Στο μεγαλύτερο μέρος της σεζόν δείχνουν προτεραιότητα στην άμυνα και στη συνέχεια θα κυνηγήσουν το γκολ που θα τους δώσει και το αποτέλεσμα.

Στην τελευταία αναμέτρηση στην έδρα της Ελφσμποργκ έμειναν στο ισόπαλο 0-0, ωστόσο η μεγάλη πρόκληση έρχεται απέναντι στη Μάλμε όπου καλείται να δείξει βελτιωμένη εικόνα.

Η Μάλμε από την πλευρά της για πρώτη φορά μετά από πέντε αναμετρήσεις, είδε την εστία της να παραβιάζεται γνωρίζοντας την ήττα με 2-0 από την ΑΪΚ.

Την ίδια ώρα, επιθετικά δεν είναι από τις ομάδες που έχουν βρει ρυθμό και σκοράρουν εύκολα. Ολες οι νίκες της ήρθαν στο όριο με τις περισσότερες αναμετρήσεις να είναι στο no goal.

Στη μάχη απέναντι στην Τζουργκάρντεν περιμένω ακόμα ένα κλειστό παιχνίδι που θα κριθεί στις λεπτομέρειες. Μου φαντάζει δύσκολο να ξεφύγει το σκορ και να υπάρξουν αρκετά τέρματα.

Στο 1,75 το under που θεωρώ πως είναι μία δίκαιη απόδοση για να βρεθεί στο παιχνίδι μου.