20 Απριλίου, 2024

Προκλητική η τιμή του να μη σκοράρει η Παρί για 45΄

Παρί

Κύπελλο και για τη πρωτοπόρο του Γαλλικού πρωταθλήματος απόψε απέναντι στη Βαν του Σαμπιονά 2. Προκλητική η τιμή του Χ ημιχρόνου, εφόσον κατέβει η Παρί με τα 2α.

Καλημέρα και καλή εβδομάδα αγαπητοί αναγνώστες. Η χθεσινή μέρα έκλεισε με 2 πετυχημένες προβλέψεις αφού η Ρεν δεν μπόρεσε να κερδίσει τη Νανσύ σε ένα παιχνίδι ανάλογο του να έπαιζε ο ΠΑΟΚ με την Καβάλα. Η Μονπελιέ από την άλλη μας πλήρωσε το ημίχρονο αλλά δεν μπήκε άλλο γκολ στο ματς με αποτέλεσμα να χάσουμε τη 2η πρόβλεψη. 21 τελικές προσπάθειες και να μη μπαίνει 2ο γκολ… Τι να κάνω? Να μπω μέσα να σκοράρω εγώ με τη μαγική μου σφαίρα? Μέντιουμ είμαι, όχι ο Ικάρντι.

Σήμερα Δευτέρα, η Παρί των εκατομμυρίων παίζει με την άσημη Βαν της Δ΄ κατηγορίας για τους 32 του κυπέλλου.

(22:10)  Βαν – Παρί Σεν Ζερμέν

Η Βαν είναι στη Δ΄ κατηγορία της Γαλλίας. Βρίσκεται 8η με (4-6-3) και μοιάζει μάστερ των ισοπαλιών. Είναι ήδη άθλος που έφτασε στους 32 του θεσμού αλλά τρώγοντας έρχεται η όρεξη. Προκλητική η τιμή του Χ στο 1ο 45λεπτο, αν σκεφτούμε ότι σε καμία περίπτωση δε θα διακινδυνέψουν τα αστέρια τους οι πρωτευουσιάνοι. Στον προηγούμενο γύρο απέκλεισε την ερασιτεχνική Ουασκεάλ με 0-4.

Η Παρί είναι πρώτη στο πρωτάθλημα με (14-4-1). Δεν είναι σε ιδιαίτερα καλή φόρμα εφόσον έχει φέρει 3 ισοπαλίες στις τελευταίες 4 αγωνιστικές. Πιο πρόσφατη εξ αυτών, στις 22 Δεκεμβρίου στην έδρα της Λοριάν. Εκεί μάλιστα θα έχανε αν δεν ξεχνούσαν οι αμυντικοί των γηπεδούχων στο 91΄ τον Ικάρντι. Βρέθηκε λοιπόν μόνος του ο λεγάμενος στην μικρή περιοχή μετά από σέντρα και έκανε τη δουλειά του ισοφαρίζοντας σε 1-1. Δεν θα μπω καν σε συζήτηση 11δας καθώς δεν είμαι στο μυαλό του Ποκετίνο. Όσα σάιτ και εφημερίδες βλέπετε να σας αραδιάζουν πιθανές 11δες, είναι απλά υποθέσεις και τίποτα παραπάνω. Πιο τίμιο είναι να πεις ‘’δεν ξέρω’’. Πάντως δε νομίζω οι μάνατζερ παικτών όπως ο Νεϋμαρ, να ανεχτούν να σπάσει τα πόδια του πελάτη τους ο Ζαν με τα κρουασάν, που παίζει τα Σαββατοκύριακα και λίγη μπάλα.

?Προκλητική η τιμή του 0-0 στο ημίχρονο όπως προανέφερα. Δεν βλέπω να βάζουν τα πόδια τους στο ντορβά τα μεγάλα ονόματα της Παρί για να αποκλείσουν κάποια… Βαν. Φυσικά και δεν θα πάμε με το Χ του 3,45 στο ημίχρονο αλλά με το 0-0 του 4,50. Πόσες δηλαδή πιθανότητες έχει να έρθει 1-1 το σκορ? Αν αρχίσει ο χορός των γκολ και ανοιχτούν οι γηπεδούχοι μάλλον 0-4 θα έρθει αντί για 1-1 το ημίχρονο. Φυσικά ομιλώ για ποντάρισμα φαν-μπετ εδώ για να περάσει η ώρα. Όταν δε γνωρίζουμε ρόστερ, δεν μπαίνουμε ποτέ σε σοβαρό στοιχηματισμό.