20 Απριλίου, 2024
Bethoop.gr || Το στοίχημα στα καλύτερα του||

Jupiler Pro League: Σκοράρουν για…πλάκα Γκενκ και Μπριζ που έχουν φθάσει τα 145!!!

Στην τελική ευθεία μπήκε και το Βελγικό πρωτάθλημα για την ανάδειξη του φετινού πρωταθλητή με 4 ομάδες να διεκδικούν στην διαδικασία των πλέι-οφ τον τίτλο. Η Κλαμπ Μπριζ άρχισε αυτή την διαδικασία με μία διαφορά 9 βαθμών από την Άντερλεχτ οπότε και είναι το ακλόνητο φαβορί για να πάρει το δεύτερο συνεχόμενο πρωτάθλημα. Απόψε λοιπόν η Κλαμπ Μπριζ (21:45) έχει και ένα δύσκολο εκτός έδρας αγώνα αφού θα αντιμετωπίσει την Γκενκ που άρχισε με την σειρά της με νίκη τα πλέι-οφ κερδίζοντας εκτός έδρας με 3-2 την Αντβέρπ και είναι 8 βαθμούς πίσω από την σημερινή της αντίπαλο…Σημειώστε ότι Κλαμπ Μπριζ και Γκενκ μετρούν στο πρωτάθλημα σε 35 μέχρι τώρα αγώνες 75 και 70 τέρματα έκαστος…

ΓΚΕΝΚ-ΚΛΑΜΠ ΜΠΡΙΖ (21:45)

φ

ΓΚΕΝΚ: Κέρδισε πολύ δύσκολα εκτός έδρας με 3-2 την Αντβέρπ αν και προηγήθηκε στο 20 λεπτό (0-1) βρέθηκε να χάνει και με 2-1 στο 61 λεπτό. Τελικά με τέρματα του Ονουάτσου στο 73 λεπτό και Μπογκοντά στο 88 λεπτό πήρε την νίκη που την κρατά στην δεύτερη θέση που οδηγεί στο Champions League, ναι μεν 8 βαθμούς πίσω από την σημερινή της αντίπαλο αλλά και 1 βαθμό μπροστά από Άντερλεχτ και Αντβέρπ. Σημειώνουμε ότι η Γκενκ έρχεται και από την κατάκτηση του Κυπέλλου κερδίζοντας στον τελικό την Στάνταρ Λιέγης με 2-1 ενώ γενικά είναι σε καλή αγωνιστική κατάσταση με μόλις μία ήττα και μία ισοπαλία στους 10 τελευταίους αγώνες. Μετρά μάλιστα 11/12 Over 2.5 και 10/12 Goal-Goal+ Over 2.5.

Κλαμπ Μπριζ: Δεν δείχνει να βρίσκεται και στην καλύτερη της φόρμα αλλά από την άλλη είναι ανώτερη ομάδα και σε αυτή την φάση των πλέι-οφ με την βαθμολογική διαφορά που έχει από Γκένκ (8 βαθμοί), ‘Άντερλεχτ (9 βαθμοί) και Αντβέρπ (9 βαθμοί) το πρωτάθλημα δεν το χάνει. Έρχεται από το εντός έδρας 2-2 με την Άντερλεχτ που την ισοφάρισε στο 90 λεπτό με τέρμα του Ολλανδού Ντοστ ενώ θα έχει και την ενίσχυση του καλύτερου της ίσως αριστερού αμυντικού Μάτα που επιστρέφει από τιμωρία. Η Μπριζ στους τελευταίους 5 αγώνες μετρά και 2 ήττες με 4/5 Goal-Goal+ Over 2.5 και 6/8 Over 2.5.

ΕΚΤΙΜΙΣΗ: Τί άλλο μπορούμε να περιμένουμε από δύο ομάδες που έχουν σκοράρει στους τελευταίους 6 αγώνες που έχουν δώσει 29 τέρματα, 16 η Γκενκ και 13 η Μπριζ και έχουν δεχτεί σύνολο 19, 10 η Γκενκ και 9 η Μπριζ. Ο αποψινός αναμεταξύ τους αγώνας ενδιαφέρει στην ουσία μόνο την γηπεδούχο Γκενκ που θέλει να κρατήσει την δεύτερη θέση από Άντερλεχτ και Αντβέρπ, ενώ η Μπριζ αν πάρει τους 3 βαθμούς ξεκαθαρίζει μία και καλή την υπόθεση πρωτάθλημα χωρίς αυτό να σημαίνει ότι και να χάσει θα έχει πρόβλημα αφού απλά η βαθμολογική διαφορά θα μειωθεί στους 5 βαθμούς. Πρώτη επιλογή φυσιολογικά θα είναι να σκοράρουν και οι δύο ωστόσο λόγο προφανώς πολύ χαμηλής στοιχηματικής απόδοσης (1.53) θα προσθέσουμε και το Over 2.5, Goal-Goal+ Over 2.5 με την απόδοση να είναι στο 1.90.

Μονό (Απόδοση 1.90)

21:45 Γκενκ-Κλαμπ Μπριζ: Goal-Goal+ Over 2.5 (1.90)

Previous Article

Bundesliga: “Χρυσή” ευκαιρία για την Χέρτα απέναντι στην χωρίς στόχους Φράιμπουργκ