28 Μαρτίου, 2024

Από το κακό στο χειρότερο η Μίλαν

Με Μίλαν-Τορίνο ανοίγει η αυλαία στην 22η αγωνιστική στο Καμπιονάτο.

Καλημέρα σε όλους! Μια νίκη που θα της ανεβάσει ψυχολογία ψάχνει η Μίλαν που πηγαίνει από το κακό στο χειρότερο και έχει συμπληρώσει επτά παιχνίδια χωρίς νίκη.

Μία η άλλη στην στήλη της Δευτέρας, βγήκε εύκολα το GG στο Βερόνα-Λάτσιο, αλλά η Μόντσα δεν κατάφερε να κερδίσει την Σαλερνιτάνα.

Δείτε εδώ αναλυτικά τις επιλογές μου από το ξεκίνημα της σεζόν

(21:45) Μίλαν – Τορίνο

Στα χειρότερα της η Μίλαν και δεν μπορεί να συνέλθει με τίποτα. Κακά αποτελέσματα αλλά και τραγικές εμφανίσεις. Νέα ήττα στο ντέρμπι με την Ίντερ, με το 1-0 να δείχνει φτωχό σε σχέση με όλα αυτά που είδαμε στο παιχνίδι. Στο πρώτο ημίχρονο δεν υπήρχε, δεν δημιούργησε ούτε μια ευκαιρία. Στο δεύτερο ήταν κάπως καλύτερη, αλλά και πάλι απείλησε ελάχιστα. Η Ίντερ πέτυχε δυο γκολ ακόμα τα οποία ακυρώθηκαν μέσω του VAR. Τέταρτη σερί ήττα και έβδομο ματς χωρίς νίκη. Στα θετικά ότι επιστρέφει ο Ζλάταν και σύμφωνα με τα ρεπορτάζ θα πάρει λίγο χρόνο συμμετοχής(15 με 20 λεπτά). Εκτός οι Τομόρι και Μπενασέρ

Επιστροφή στις νίκες για την Τόρο, κέρδισε 1-0 την Ουντινέζε και ανέβηκε στην 7η θέση. Καλή και μετρημένη ομάδα, δεν είχε στόχο την Ευρώπη αλλά πλέον και η 7η θέση μπορεί να δώσει ευρωπαϊκό εισιτήριο υπό προϋποθέσεις και πέρα από την Γιουβέντους δεν υπάρχει κάποια άλλη ομάδα φόβητρο . Έχει σημαντικές απουσίες, εκτός οι Ρίτσι, Λάζαρο, Ζίμα και Πελέγκρι.

Εκτίμηση:

Απίθανη παράδοση, με την Μίλαν να μετράει εντός κόντρα στην Τορίνο 18-8-0. Τελευταία νίκη της γκρανάτα το 1985! Μόνο η παράδοση είναι πάντως υπέρ των γηπεδούχων, που είναι στα χειρότερα τους. Σκοράρει στα επτά τελευταία η Τόρο , θα κρατήσω το GG. Αν δεν είχαν απουσίες οι φιλοξενούμενοι θα κοιτούσα προς τα δεξιά, αλλά λέω να μείνω στο αμφίσκορο γιατί κάποια στιγμή θα βγάλει αντίδραση η περσινή πρωταθλήτρια