25 Απριλίου, 2024

Άιντραχτ-Γουέστ Χαμ: Ξανά με τα γκολ

Αγώνας ρεβάνς για τα ημιτελικά στο Europa League με την Άιντραχτ να υποδέχεται την Γουέστ Χαμ.

Η Άιντραχτ συνέχισε το σερί σκοράροντας σε όλα τα φετινά στην διοργάνωση και μάλιστα έφυγε με μεγάλη νίκη από την Αγγλία με 1-2. Σήμερα θα παίξει για δυο αποτελέσματα κόντρα στην Γουέστ Χαμ, ώστε να βρεθεί στον μεγάλο τελικό.

Εξαιρετικά πήγε και η Κυριακή στην Ιταλία, επιβεβαιώθηκαν και οι τρεις βασικές επιλογές, ενώ ο Τορέιρα στην Φιορεντίνα, δεν ξεκίνησε στην βασική ενδεκάδα.

ΆιντραχτΓουέστ Χαμ

Διαιτητής: Χεσούς Χιλ Μανθάνο (Ισπανία)

✍️Συνεχίζει να τρελαίνει κόσμο φέτος στην Ευρώπη η Άιντραχτ, αφού μετά την μεγάλη πρόκριση επί της Μπαρτσελόνα, έβγαλε πολύ σημαντικό διπλό στο Λονδίνο. Στην Γερμανία δεν πάει καλά, έξι ματς χωρίς νίκη, νέα ήττα από την Λεβερκούζεν(2-0) και 11η θέση, αλλά ποιος νοιάζεται. Είναι ένα βήμα πριν τον τελικό και όλο το ενδιαφέρον είναι στραμμένο στο σημερινό παιχνίδι. Ο μοναδικός τρόπος να παίξει του χρόνου στην Ευρώπη, είναι να κατακτήσει το Europa League.

Πιθανή ενδεκάδα:

(3-4-3): Τραπ – Τούτα, Χασέμπε, Εντικά – Κνάουφ, Σο, Γιάκιτς, Κόστιτς – Καμάντα, Χάουγκε – Μπορέ.

✍️H Γουστ Χαμ ηττήθηκε από την Άρσεναλ και συμπλήρωσε τρεις σερί ήττες. Πάει και το όνειρο της τετράδας και πλέον καλείτε απόψε να κάνει την ανατροπή. Δεν είναι εύκολη υπόθεση, αλλά υπάρχει ποιότητα και στο πρώτο ματς δεν ήταν κακή. Αιφνιδιάστηκε με το γκολ στο 1′, είχε τρία δοκάρια και μια πολύ μεγάλη ευκαιρία με τον Μπόουεν.

(4-2-3-1): Αρεόλα – Τσούφαλ, Ντόουσον, Ζουμά, Κρέσγουελ – Ράις, Σούσεκ – Μπόουεν, Λανζίνι, Φορνάλς- Αντόνιο.

?Το GG επιβεβαιώθηκε εύκολα στο πρώτο παιχνίδι και το ίδιο περιμένω να γίνει και σήμερα. Αμυντικά έχουν κενά και κάνουν εύκολα το λάθος, αλλά επιθετικά είναι και οι δυο πολύ ικανές. Αρκετά χαμηλά απόψε το αμφίρκορο(1.65), πάω κατευθείαν στο over.

Θα ρισκάρω και με ένα κόμπο που βρήκα σε πολύ καλή απόδοση. Οver 1.5 γκολ και στα δυο ημίχρονα στο 6.20!

Όσο για σημείο την φοβάμαι την Άιντραχτ, να θυμίσω ότι σε προηγούμενη φάση είχε βγάλει διπλό στην Μπέτις και μετά ηττήθηκε στην Γερμανία και πέρασε στην παράταση. Εκτός παίζει καλύτερα συνήθως. Ίσως παίξω κανένα κέρμα το ενδεχόμενο νίκη της Άιντραχτ στα πέναλτι(15.00)

Single Bet:

⚽22:00 Άιντραχτ-Γουέστ Χαμ : Over || 1.83 @ 25 Units

⚽22:00 Άιντραχτ-Γουέστ Χαμ : over 1.5 γκολ και στα δυο ημίχρονα || 6.20 @ 15 Units