Επιστροφή με Champions League και League 1.

Καλημέρα σε όλους και καλή Σαρακοστή

Χθες Καθαρά Δευτέρα η στήλη είχε ρεπό και επανερχόμαστε σήμερα με Champions League και Αγγλία

21:00 Πιτέρμπορο – Πόρτσμουθ

Η Πιτέρμπορο βρίσκεται στην 2η θέση του πρωταθλήματος της 1ης κατηγορίας. Έχει 62 βαθμούς σε 33 αγωνιστικές. Είναι στο -6 από την πρωτοπόρο Χαλ όμως με 3 ματς λιγότερα. Μετράει 19 νίκες 5 ισοπαλίες και 9 ήττες με απολογισμό 53-31. Στα τελευταία 5 παιχνίδια της μετράει 2 νίκες, 2 ήττες και μια ισοπαλία. Τρέχει ένα αρνητικό σερί 3 αγώνων δίχως νίκη στα οποία έχει 2 ήττες και μια ισοπαλία. Την προηγούμενη αγωνιστική ηττήθηκε από την Μπάρτον με 2-1 εκτός έδρας.

Η Πόρτσμουθ βρίσκεται στην 7η θέση του πρωταθλήματος με 52 βαθμούς σε 33 αγωνιστικές. Είναι στο -2 απο τις θέσεις που οδηγούν στα πλει-οφς και συγκεκριμένα την Ίπσουιτς η οποία έχει 54 βαθμούς. Έχει 15 νίκες , 7 ισοπαλίες και 11 ήττες με απολογισμό 49-36. Τρέχει ένα αρνητικό σερί τεσσάρων αγώνων δίχως νίκη, στα οποία έχει 3 σερί ήττες και μια ισοπαλία. Την προηγούμενη αγωνιστική ηττήθηκε από την Σάντερλαντ με 0-2 εντός έδρας.

Εκτιμώ πως η Πιτέρμπορο ήρθε η στιγμή να βάλεις τέλος στο αρνητικό σερί της. Είναι καλύτερη ομάδα από την Πόρτσμουθ η οποία δεν διανύει την καλύτερη της περίοδο. Ιδανικό παιχνίδι για την Μπόρο να επιστρέψει στις επιτυχίες. Επιλογή αποτελεί ο άσσος σε απόδοση 2,10

22:00 Ρεαλ Μαδρίτης – Αταλάντα

Η Ρεαλ Μαδρίτης βρίσκεται σε αρκετά καλή κατάσταση. Στο πρωτάθλημα είναι στην 3η θέση, στο -7 από την πρωτοπόρο Ατλέτικο Μαδρίτης. Μετράει 57 βαθμούς σε 27 αγωνιστικές. Έχει 17 νίκες 6 ισοπαλίες και 4 ήττες. Στα τελευταία πέντε παιχνίδια της έχει 3 νίκες και 2 ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική πέτυχε σπουδαία ανατροπή κόντρα στην Έλτσε με 2-1 εντός έδρας πετυχαίνοντας το νικητήριο γκολ στο 92ο λεπτό. Στο πρώτο παιχνίδι αν και έπαιζε με παίχτη παραπάνω από το 15ο λεπτό κατάφερε να πάρει την νίκη μέσα στο Μπέργκαμο με 0-1 με τέρμα στο 87ο λεπτό.
Εκτός για τον αποψινό αγώνα θα είναι ο Carvajal, Casemiro, Hazard, Mariano και Odriozola

Η Αταλάντα βρίσκεται στην 4η θέση του Ιταλικού πρωταθλήματος με 52 βαθμούς σε 27 αγωνιστικές. Μετράει 15 νίκες, 7 ισοπαλίες και 5 ήττες. Στα τελευταία πέντε παιχνίδια της έχει 4 νίκες και μια ήττα. Την προηγούμενη αγωνιστική επικράτησε δύσκολα της Σπέτσια με 3-1 εντός έδρας.

Εκτιμώ πως θα γίνει ένα πολύ ενδιαφέρον παιχνίδι καθώς στο πρώτο ματς αν δεν είχε δεχθεί την κόκκινη η Αταλάντα τόσο νωρίς ίσως είχαμε διαφορετικό αποτέλεσμα. Ωστόσο με τα αν και τα ίσως δεν παίζουμε μπάλα πιστεύω πως η αξία βρίσκεται στα δεξιά. Έτσι επιλογή αποτελεί το Χ2 & Over 1,5 σε απόδοση 2,02