28 Μαρτίου, 2024

Δυάδα Combo σε Γαλλία

Καλησπέρα σε όλους

Χθες είχαμε απόλυτο στην στήλη μας με την Μπόλτον να επικρατεί με 2-1 της Χάροουγκειτ και την Πιτέρμπορο να επικρατεί με 0-4 της Σουίντον

Προσθήκη τίτλου

Σήμερα θα ασχοληθούμε πάλι με δυο αναμετρήσεις

Ξεκινάμε:

18:05Μονακό – Ντιζόν

Η Μονακό βρίσκεται στην 3η θέση του πρωταθλήματος με 62 βαθμούς σε 31 αγωνιστικές. Μετράει 19 νίκες, 5 ισοπαλίες και 7 ήττες με απολογισμό 64-38. Διαθέτει την 2η καλύτερη επίθεσή με 64 γκολ ενεργητικό (την καλύτερη την έχει η Παρί με 67). Είναι στο -1 απο την 2η Παρί και στο -4 από την πρωτοπόρο Λιλ, παράλληλα είναι στο +1 από την 4η Λυών σε ένα από τα πιο αμφίρροπα πρωταθλήματα των τελευταίων ετών. Στα τελευταία πέντε παιχνίδια της μετράει 3 νίκες μια ισοπαλία και μια ήττα. Την περασμένη αγωνιστική επικράτησε εύκολα με 4-0 της Μετς εντός έδρας.

Η Ντιζόν είναι ουραγός της κατηγορίας με 15 βαθμούς σε 31 αγωνιστικές. Έχει υποβιβαστεί στην Ligue 2 και ήδη σκέφτεται την επόμενη μέρα. Η εικόνα της είναι τραγική καθώς έχει μόλις 2 νίκες ,9 ισοπαλίες και 20 ήττες σε 31 αγωνιστικές.

Εκτιμώ πως η Μονακό θα ξεσπάσει απέναντι σε μια τραγική Ντιζόν και όπως είναι φυσικό ο άσσος είναι στα τάρταρα. Έτσι θα πάω με το combo άσσο ημίχρονο/ άσσο τελικό  & Over 3,5 σε απόδοση 3,15.

22:00 Λυών – Ανζέρ

Η Λυών βρίσκεται στην 4η θέση του πρωταθλήματος με 61 βαθμούς σε 31 αγωνιστικές. Μετράει 17 νίκες, 10 ισοπαλίες και 4 ήττες με απολογισμό 60-31. Στα πέντε τελευταία μετράει 3 ισοπαλίες μια ήττα και μόλις μια νίκη. Την περασμένη αγωνιστική αναδείχθηκε με 1-1 στην έδρα της Λανς.

Η Ανζέρ βρίσκεται στην 11η θέση της βαθμολογίας με 41 βαθμούς σε 31 αγωνιστικές. Μετράει 11 νίκες 8 ισοπαλίες και 12 ήττες με απολογισμό 34-44. Στα πέντε τελευταία της παιχνίδια μετράει 3 ισοπαλίες μια νίκη και μια ήττα. Την περασμένη αγωνιστική αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με την Μονπελιέ εντός έδρας.

Εκτιμώ πως η Λυών θα επιστρέψει στα θετικά αποτελέσματα, όμως ο άσσος είναι χαμηλά. Έτσι θα πάμε με τον Combo άσσο ημίχρονο / άσσο τελικό & Over 1,5 σε απόδοση 2,25